İstismarcısı 15 Yıl Ceza Aldı

İstismarcısı 15 Yıl Hapis Cezası Aldı.

Caitlyn ismindeki köpek ağzında koli bandıyla bulundu. Bant ağzına o kadar sıkı sarılmıştı ki kalıcı hasar bıraktı. Ancak Caitlyn hayatta kaldı. Dahası, bütün dünya onun haberini duydu ve yanında yer aldı. Avukat Ted Corvey, buna onu yapan kişinin en ağır cezayı almasını sağladı.

15 aylık Caitlyn’in haberi dünyaya hızla yayıldı. Köpek North Charleston’da ağzına bant sarılmış halde bulundu. Bir önceki sahibi onu 41 yaşındaki bir adama köpeği 10 dolara satmıştı. Adam Caitlyn’e birkaç gün baktıktan sonra ağzını bantlayarak neredeyse öldürüyordu. Köpek yeni sahibinin evinden kaçarak eski sahibine gitti. Bulunduğunda ağzının 36-48 saattir bantlı olduğu keşfedildi. Köpek ağır yaralanmıştı.

Bant o kadar sıkı bağlanmıştı ki ağzının etrafında kan akışı durmuştu. Caitlyn’in getirildiği Charleston Animal Society’nin basın sözcüsü, “Kariyerim boyunca gördüğüm en acımasız istismar vakasıydı” dedi. Caitlyn’in canı o kadar yanıyordu ki ne yemek yiyebiliyor ne de bir şey içebiliyordu. Caitlyn’nin dilinin ve ağzının kurtarılabilmesi için operasyona alındı. Neyse ki sağlığına kavuştu. Şimdilerde ise onu herkes tanıyor. People Magazine, onun hikayesini 2015 yılının en iyi hayatta kalma hikayesi ilan etti. Banttan kalan izler hala görülebiliyor. Ancak neyse ki artık canı acımıyor. Bir aile tarafından da sahiplenildi.

Hepsi bununla bitmedi!

İki yıl boyunca Avukat Ted Corvey, köpeğe bunu yapanın en ağır cezayı alması için uğraştı. Geçtiğimiz yılın mart ayında avukatın emekleri karşılık verdi. 41 yaşındaki adam 15 yıllık hapis cezasına çarptırıldı.

Aldwin Roman, Post and Courier’a “İnsanlar buradan mesaj çıkaracaklardır. Hayvan istismarına artık hafif cezalar verilmeyecek. Bir hayvansever olarak hayvanlar için elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim” dedi.

Hayvan istismarcıları hakettikleri ağır cezaları almalılar.

Kaynak: www.newsner.com1 thought on “İstismarcısı 15 Yıl Ceza Aldı”

  • Konuyu araştırdım. Köpeğe eziyet ettiği için de hapis cezası almış ama o 15 yıllık ceza, sadece köpeğe eziyet suçuna verilmemiş. Uyuşturucu satmak ve kaçak silah bulundurmak gibi suçları da varmış adamın.

    Haber siteleri konuyu biraz çarpıtıyor. Sonuçta mahkemeler, burada da ABD’de de, insan öldürene bile, hafifletici sebep varsa 15 yıl vermiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir